TRAN

  • ZOBACZ WYNIKI NIEZALEŻNYCH BADAŃ NAD JAKOŚCIĄ TRANÓW GAL więcej


O konkursie:

Zapraszamy do udziału w Konkursie Fotograficznym GAL! Podzieliliśmy go na 3 etapy tematyczne, a celem tegorocznej edycji konkursu jest uchwycenie piękna polskiej przyrody: malowniczych krajobrazów o różnych porach roku, różnorodności dziko żyjących zwierząt i bogactwa otaczającej nas roślinności. Chcemy wspólnie z Wami pokazać jak bardzo natura w Polsce jest zróżnicowana, informować o zagrożonych gatunkach zwierząt i roślin. Zależy nam, aby ta rozmaitość towarzyszyła nam jak najdłużej.

Konkurs skierowany jest do wszystkich osób, które ukończyły 18 lat i aby wziąć w nim udział należy zapoznać się z Regulaminem i przesłać zdjęcie konkursowe na adres konkursfoto@ufamynaturze.pl .

Terminy i tematyka Konkursu w etapach:

  1. od 12.03.2015 r. do 03.05.2015 r. - Pory roku w Polskich krajobrazach (Etap 1 - Zakończony)
  2. od 14.05.2015 r. do 16.08.2015 r. - Dzikie zwierzęta żyjące w Polsce (Etap 2 - Zakończony)
  3. od 24.08.2015 r. do 15.11.2015 r. - Bogactwo roślinności w Polsce (Etap 3 - Zakończony)

Każdy z trzech etapów zakończy się wyłonieniem przez Jury konkursowe 10 zdjęć, które zostaną umieszczone w galerii konkursowej. Autorzy tych zdjęć otrzymają nagrody w postaci zestawów produktów GAL oraz przejdą do półfinału.

W półfinale znajdzie się 30 zdjęć, spośród których, Jury konkursowe wybierze finałową 13. Finałowe zdjęcia ozdobią okładkę i karty Kalendarza GAL na 2016 rok. Laureaci otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz Kalendarz.

Uczestnik może zgłosić w każdym etapie maksymalnie 3 zdjęcia. Rozmiar zgłoszonego zdjęcia nie powinien być mniejszy niż 5 Mpix.

Etap 1 - (zakończony)

Termin zgłaszania zdjęć: od 12.03.2015 r. do 03.05.2015 r.
Temat: Pory roku w Polskich krajobrazach

Polska przyroda jest niesamowicie piękna. Mamy malownicze góry, kapryśne morze, bezkresne łąki, setki jezior położonych na rozmaitych terenach, doliny, gęste lasy, romantyczne zachody słońca, fascynujące zjawiska pogodowe. Do tego każdy z tych elementów otoczenia zmienia się wraz z nadejściem wyraźnych pór roku. Uchwyć te zmiany, pokaż różnorodność krajobrazów i ich metamorfozy malowane słońcem, poświatą księżyca, mrozem zimy, letnim podmuchem lata, soczystymi kolorami wiosny i tajemniczą jesienną mgiełką.

Etap 2 - (zakończony)

Termin zgłaszania zdjęć:  od 14.05.2015 r. do 16.08.2015 r.
Temat: Dzikie zwierzęta żyjące w Polsce

Na terenie Polski żyje wiele gatunków zwierząt. Część z nich to gatunki zagrożone, pod ścisłą ochroną, trudno je zastać w ich naturalnym środowisku, jednakże nie jest to niemożliwe. Jest też całe mnóstwo dziko żyjących zwierząt, które można łatwo spotkać na drodze w czasie podróży, w lasach, na łąkach. Na pewno każdy z nas widział jeża, bociana, królika, sarnę czy szczupaka. Lisy, kaczki, węże, kolorowe motyle, bobry czy łasiczki także nie są rzadkim widokiem. Jeśli udało Ci się uchwycić na zdjęciu zwierzęta żyjące w Polsce, w ich naturalnych warunkach bytowania to podziel się tym z nami. Pamiętaj, aby w trakcie robienia zdjęć, nie wystraszyć zwierzyny.

Etap 3 - (zakończony)

Termin zgłaszania zdjęć:  od 24.08.2015 r. do 15.11.2015 r.
Temat: Bogactwo roślinności w Polsce

Roślinność występująca na terenie Polski jest bardzo zróżnicowana. Z uwagi na klimat i geografię kraju, możemy obserwować mnogość gatunków. Mamy więc kwiaty, drzewa, krzewy, grzyby, chronione gatunki rosnące na trudnych podłożach jak skały czy bagna. Cieszą oko paletą barw, kształtami, rozmiarami, formami i wszystkie tworzą specyficzną dla naszego kraju mieszankę. Jeśli udało Ci się uchwycić w ciekawym kadrze polską roślinę w jej naturalnym otoczeniu, podziel się z nami zdjęciem. Pamiętaj by nie deptać, nie wyrywać i nie ścinać roślin, zwłaszcza tych znajdujących się pod ochroną.