28.08.2018

Olej z orzechów włoskich tłoczony na zimno GAL – Zdrowie z natury

Bogate źródło NNKT oraz witamin A, B i E. Swoje zastosowanie znajduje w dietetyce, kosmetyce i w kuchni. Jest uznawany za luksusowy. Mowa o oleju z orzechów włoskich pozyskiwanym w wyniku tłoczenia na zimno. Jaka jest tajemnica tego jasnożółtego oleju o charakterystycznym smaku i aromacie?

Olej z orzechów włoskich tłoczony na zimno GAL z serii FIT, to przede wszystkim cenne źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych z grup Omega-3, Omega-6 i Omega-9. Dzięki wygodnej formie kapsułek zachowuje on wszystkie cenne składniki, które nie utleniają się, jak to ma miejsce w przypadku olejów w butelkach.

Właściwości zdrowotne

Składniki odżywcze zawarte w oleju z orzechów włoskich dobrze wpływają na ludzki organizm. Wśród nich znajdują się kwasy: alfa-linolenowy (ALA), kwas linolowy (LA) i kwas oleinowy, które pomagają utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu we krwi – skutecznie obniżają poziom trójglicerydów oraz bronią skórę przed zanieczyszczeniami, promieniowaniem UV, minimalizują uszkodzenia i regenerują naskórek. Warto widzieć ogólnie, że zastępowanie w diecie tłuszczów nasyconych tłuszczami nienasyconymi pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi.

Właściwości pielęgnacyjne

Olej stosowany zewnętrznie doskonale nawilża skórę i zabezpiecza ją przed utratą wody i wysychaniem oraz hamuje starzenie się skóry. Polecany jest w szczególności dla skór dojrzałych i suchych. Olej z orzechów włoskich warto również stosować bezpośrednio na włosy – jego działanie polega na ich wygładzeniu, odżywieniu i wzmocnieniu.

Olej z orzechów włoskich GAL z serii FIT – Zastosowanie w kuchni

Charakteryzuje się specyficznym orzechowym smakiem i aromatem, któremu towarzyszy nuta karmelu. Najczęściej stosowany jest do sałatek z orzechami, sosów, dressingów, jako dodatek do past i twarogu, do ryżu, makaronu i na kanapki. Nie nadaje się do smażenia, ponieważ pod wpływem wysokiej temperatury i dostępu tlenu dochodzi do utleniania się wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, w wyniku czego powstają związki szkodliwe dla zdrowia, a olej traci swoje cenne właściwości oraz aromat.

Wygodna forma kapsułek twist-off, w których olej jest zamknięty, pozwala mu zachować świeżość i bogactwo składników. Oleju nie zaleca się przechowywać w lodówce lecz w zacienionym miejscu w temperaturze pokojowej.