O firmie

S.P.R.P. GAL jest rodzinną firmą z ponad 30-letnią tradycją. Kapitał przedsiębiorstwa jest w 100% polski. Firma specjalizuje się w produkcji preparatów opartych na naturalnych składnikach, których receptury opracowywane są przez zespół specjalistów w doskonale wyposażonym laboratorium chemicznym i mikrobiologicznym.


Elementem sukcesu firmy jest umiejętność dostosowywania rozwiązań technicznych do potrzeb produkcji, a co za tym idzie do zmieniającego się dynamicznie popytu rynkowego. W ten właśnie sposób firma wyspecjalizowała się w produkcji elastycznych kapsułek żelatynowych, których postać przyjmują prawie wszystkie preparaty. Taka forma zamknięcia suplementu czy kosmetyku pozwala przedłużyć jego trwałość i zapobiega utlenianiu się cennych substancji czynnych, decydujących o właściwościach i działaniu produktów. Preparaty zróżnicowane są pod względem wielkości, kształtów i barw. Można je łatwo dawkować.

Obecnie na polskim rynku znajdują się następujące grupy produktów firmy GAL: suplementy diety, produkty spożywcze, miody oraz kosmetyki. Stanowią one bogate źródło Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych z rodziny Omega–3 i Omega–6 oraz witamin A i E.

Firma GAL elastycznie reaguje na potrzeby rynku, wprowadzając nowe produkty zgodnie z jego zapotrzebowaniem. Asortyment firmy obejmuje preparaty produkowane na bazie olejów z wiesiołka, z pestek dyni, ogórecznika, pszenicy i kukurydzy, a także pełen asortyment produktów zawierających Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe, których głównym źródłem są oleje rybie, m.in. olej z wątroby dorsza, olej z wątroby rekina grenlandzkiego oraz olej z ryb sardynkowatych. Bardzo istotnym elementem oferty firmy są naturalne kosmetyki produkowane na bazie oleju z wiesiołka i oleju z drzewka herbacianego.

W celu zapewnienia najwyższej jakości i biodostępności wykorzystywanych surowców, oleje pozyskiwane są w wyniku tłoczenia mechanicznego specjalną metodą „ na zimno ”, bez dostępu światła i powietrza. Nasiona stosowane do tłoczenia pochodzą z ekologicznych plantacji, które zlokalizowane są w tzw. zielonych rejonach Polski, na terenach, gdzie nie rozwinął się przemysł. Uprawy poddawane są stałemu monitoringowi pod kątem zawartości metali ciężkich, rośliny wykorzystywane w produkcji wolne są od pestycydów i herbicydów.

W ostatnich latach firma GAL wprowadziła szereg produktów w kapsułkach twardych, zawierających naturalne ekstrakty roślinne (m.in. żurawinę, morwę białą), a także szeroki wybór naturalnych produktów pochodzenia pszczelego, takich jak: mleczko pszczele, pyłek kwiatowy czy propolis.

GAL ma wdrożony system jakości i bezpieczeństwa żywności HACCP.


Uznanie i dobra opinia Klientów o naszych produktach dowodzą, że połączenie naturalnych składników używanych w procesie produkcji z najnowszą technologią kapsułkowania jest spełnieniem oczekiwań i potrzeb ludzi dbających o zdrowie i urodę.


Produkcja

Firma GAL posiada dwa nowoczesne zakłady produkcyjne, znajdujące się w Poznaniu. Zakłady są wyposażone w automatyczne linie technologiczne firm Pharmagel Engineering oraz Campak, służące do kapsułkowania i pakowania.

Zakłady objęte są stałym nadzorem doświadczonej kadry zarządzającej firmy GAL, która dba o utrzymanie najwyższego standardu produkcji. Nad produkcją czuwają nowoczesne laboratoria kontrolne, prowadzące stały nadzór nad czystością mikrobiologiczną preparatów, pomieszczeń i personelu oraz jakością fizykochemiczną produktu trafiającego do Klienta. Systematyczne kontrole naszych preparatów przeprowadza również Inspekcja Sanitarna.


Wyróżnienia

Od początku istnienia firma GAL bierze czynny udział w targach, sympozjach i spotkaniach naukowych dotyczących medycyny i kosmetologii naturalnej, na których jest często nagradzana za oryginalne, nowatorskie i w pełni naturalne preparaty.

W 2003 roku firma GAL została wyróżniona znakiem NAJWYŻSZA JAKOŚĆ przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Badań nad Jakością za wysoki standard produkowanych leków pochodzenia naturalnego oraz bogaty asortyment kosmetyków w kapsułkach.

Nagrody i wyróżnienia.