17.02.2017

Zainspiruj się przepisami z olejami z serii FIT

Oleje roślinne tłoczone na zimno charakteryzują się zawartością cennych tłuszczów. Najważniejsze z nich to Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe NNKT, które nie są wytwarzane przez ludzki organizm, a są istotne by utrzymać go w dobrej kondycji zdrowotnej. Oleje GAL z serii FIT wytłoczyliśmy metodą na zimno m.in. z nasion i pestek. Aby zachować jak najwięcej cennych składników, zamknęliśmy je w kapsułkach, dzieląc na wygodne porcje. Jedna kapsułka to 3 g oleju z wysoką zawartością tłuszczów wielonienasyconych Omega-3 i Omega-6.

Oleje GAL z serii FIT mają zastosowanie w kuchni, wzbogacając smak i wartości zdrowotne potraw na zimno. Należy jednak pamiętać, że oleje tłoczone na zimno nie nadają się do potraw, które poddawane są obróbce termicznej. Nie dość, że tracą wtedy swoje cenne właściwości, to mogą wywoływać powstawanie związków szkodliwych dla zdrowia. Dlatego najlepsze są w daniach na zimno i zdrowych przekąskach.

Kuchenne inspiracje

Oleje GAL z serii FIT można wykorzystać w kuchni jako bazę dressingów i sosów na zimno, nadają się również jako dodatek do past i twarogu, na kanapki, do sałatek. Nakręciliśmy 4 filmy, prezentujące różne przepisy na dania z olejem z nasion wiesiołka, olejem z pestek dyni i maceratem czosnkowym. Każdy z nich ma swój wyjątkowy charakter, a oleje dodają smaku i wyrazistości. Zachęcamy do obejrzenia przepisów na naszym kanale w serwisie Youtube i wypróbowania własnych wariacji z olejami GAL. Mamy nadzieję, że filmy będą inspiracją do stworzenia zdrowych i pysznych dań, które oczarują wszystkich, którzy ich spróbują.

FIT SAŁATKA z maceratem czosnkowym

 

FIT PASTA z olejem lnianym

 

FIT DRESSING z olejem z nasion wiesiołka

 

FIT TORTILLA z olejem z pestek dyni